Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun

Menu

Menu

Mali Müşavir / SPK Bağımsız Denetçi

Menu

Hakkında

1971 Ladik / Samsun doğumlu, İlk, orta ve lise eğitimini Ladik’te tamamladıktan sonra 1989 yılında İstanbul Beşiktaş’ta bir muhasebe bürosunda meslek hayatına başladı.

İstanbul Teknik Üniversitesi DMYO Muhasebe Finans bölümü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.

2002 yılından bu yana “Serbest Mali Müşavirlik” hizmetini yürüten Fuat KUBİLAY, 2010 yılında Sermaye Piyasası Bağımsız Denetim Lisans sınavlarında başarı göstererek “SPK Bağımsız Denetçi” ünvanını aldı, aynı yıl bir bağımsız denetim şirketinde “Bağımsız Denetçi” olarak göreve başladı.

2011 yılında 660 sayılı KHK ile oluşturulan, Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu geçiş süreci eğitimlerini de 2013 yılında başarı ile tamamlayarak, Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Bağımsız Denetçi Kütüğüne kayıt oldu. 

2012 yılında Kişilerarası ilişkiler ve Etkili İletişim Teknikleri konularında eğitim alıp, eğitici sertifikalarına sahip oldu. 

2013-2014 yıllarında Ondokuz Mayıs Üniversitesi İşletme Anabilim Dalında Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı. 

Bir çok sivil toplum örgütünde görev alan Fuat KUBİLAY önemli sosyal sorumluluk projelerine de imza attı. 

Mesleki faaliyetlerinin yanı sıra, Zihinsel Engelli Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) Samsun Şubesinde yönetim kurulu üyeliği ve SAMSUN SMMMO Eğitim Komisyonu Başkanlığı görevlerinde, sosyal sorumluluk ve eğitim alanlarında da çalışmalarını sürdürmektedir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.