Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun

Menu

Menu

Mali Müşavir / SPK Bağımsız Denetçi

Menu

Vergi İletişim Merkezi Müdürlüğünde (VİMER) Mükellef Temsilcisi olarak görevlendirilmek üzere Gelir Uzmanları ile Gelir Uzman Yardımcıları (Ankara) arasından personel alınacaktır

5e38ba0855427e1b08d4bb69
 Mükellef Hizmetleri Daire Başkanlığından

Vergi İletişim Merkezi Müdürlüğünde (VİMER) Mükellef Temsilcisi olarak görevlendirilmek üzere Gelir Uzmanları ile Gelir Uzman Yardımcıları (Ankara) arasından personel alınacaktır:

1.     Genel Bilgiler:

a.     Gelir İdaresi Başkanlığı Mükellef Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı olarak faaliyette bulunan Vergi İletişim Merkezi Müdürlüğü (VİMER) tarafından telefonla, mükelleflere vergi ile ilgili konularda bilgi danışma, e-beyanname danışma, ihbar yönetimi, borç sorgulama, İngilizce e-posta yanıtlama, mükelleflerin talep ve önerilerini alma ve borç bilgilendirme konularına ilişkin hizmetler verilmektedir.

b.     Çetin Emeç Bulvarı Öveçler 2. Cadde No:11 Çankaya/Ankara adresinde faaliyet gösteren Vergi İletişim Merkezinde çalışma saatleri hafta içi 09:00-19:00 saatleri arasında 3 vardiya olarak uygulanmaktadır.

c.      Mükellef Temsilcisi VİMER’in faaliyet alanlarında telefonla hizmet sunan personeldir. Mükellef Temsilcisi olarak görevlendirilmek isteyenler başvurularını sadece elektronik ortamda yapabileceklerdir.

2.     Başvuru Bilgileri:

a.     VİMER’de Mükellef Temsilcisi olarak çalışmak için gerekli şartlar aşağıda belirtilmiştir:

–         Gelir Uzmanı/Ankara’da görev yapan Gelir Uzman Yardımcısı olmak,

–         01.01.1985 ve sonrası doğumlu olmak (35 yaş ve altı),

–         VİMER’de en az 2 yıl çalışma koşulunu kabul etmek,

–         22.10.2014 tarih ve 29153 sayılı Resmi Gazetede ile yayımlanan Gelir İdaresi Başkanlığı Gelir Uzmanlığı Yönetmeliğine göre; giriş sınavı duyurusunda atanılacak yerlerin belirlenmiş olması halinde, atanılan yerlerde beş yıl süreyle fiilen çalışma zorunluluğunu tamamlamış olmaktır. (Bu sürenin hesabında, fiilen çalışılmayan sürelerden yalnızca yıllık izinde geçirilen süreler fiilen çalışılmış sayılır.)

–         Aşağıda belirtilen yetkinliklere sahip olmak;

    • Öğrenme istekliliği
    • Mükellef odaklılık ve empati yeteneği
    • Mevzuata yatkın olma
    • Kurallara uyum
    • Çözüm odaklılık
    • İkna yeteneği
    • Etkin iletişim kurabilme
    • Güçlüğe dayanıklılık
    • Öz güven
    • Etkili ve akıcı konuşma yeteneği
    • Ekip çalışmasına yatkınlık

b.     Başvuru yapmak için https://intvd.gib.gov.tr/sinavsonuc/vimerFormKaydetInput.jsp adresinde yer alan Mükellef Temsilcisi Başvuru Formunun eksiksiz doldurulması gerekmektedir.

c.      Başvurular 15/Aralık/2020 tarihine kadar yapılabilecektir.

d.     Doldurulan başvuru formları gerekli niteliklere sahip olunup olunmadığı açısından değerlendirilecek olup gerekli şartları taşımayan adayların başvuru formları geçersiz sayılacaktır.

e.      Başvuruların değerlendirilmesi sonucunda görüşmeye çağrılacak adaylara görüşme tarihi ve yeri bildirilecektir.

f.        Detaylı bilgi için (312) 473 07 11 telefon numarasını arayabilirsiniz.

 • 23 Kasım 2020