Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun

Menu

Menu

Mali Müşavir / SPK Bağımsız Denetçi

Menu

Türkiye İle Angola Arasında Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşması Akdedilmesine İlişkin İlk Tur Müzakereler Video Konferans Yöntemiyle Gerçekleştirilmiştir.

5e38ba0855427e1b08d4bb69

Türkiye Cumhuriyeti ile Angola Cumhuriyeti arasında Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşması akdedilmesine ilişkin ilk tur müzakereler 13-14 Temmuz 2021 tarihleri arasında video konferans yöntemiyle gerçekleştirilmiştir.

Türkiye adına Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Sayın İdris ŞENYURT, Angola adına ise Maliye Bakanlığı Vergi Genel İdaresi Strateji ve Uluslararası İşbirliği Direktörü Sayın Luis SAMBO başkanlığında yürütülen müzakereler olumlu bir atmosfer içerisinde gerçekleştirilmiş olup, Anlaşmanın büyük bir kısmı üzerinde uzlaşmaya varılmıştır.

Anlaşmada uzlaşılamayan konularda her iki taraf pozisyonunu tekrar değerlendirecek ve bunu müteakip ikinci tur müzakereler, tarafların mutabakata varacağı ileri bir tarihte gerçekleştirilecektir.

Anlaşmanın tamamlanarak yürürlüğe girmesi halinde her iki ülkenin girişimcileri bakımından vergisel yönden istikrarlı bir yatırım ortamı sağlanmış olacaktır.

  • 26 Temmuz 2021