Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun

Menu

Menu

Mali Müşavir / SPK Bağımsız Denetçi

Menu

Türkiye İle Angola Arasında Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşması Akdedilmesine İlişkin İkinci Tur Müzakereler Video Konferans Yöntemiyle Gerçekleştirilmiştir.

5e38ba0855427e1b08d4bb69

Türkiye Cumhuriyeti ile Angola Cumhuriyeti arasında Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşması akdedilmesine ilişkin ikinci tur müzakereler 6-7 Aralık 2021 tarihleri arasında video konferans yöntemiyle gerçekleştirilmiştir.

Türkiye adına Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet ARABACI, Angola adına ise Stratejik Planlama ve Uluslararası İşbirliği Dairesi Direktörü Sayın Luis SAMBO başkanlığında yürütülen müzakereler olumlu bir atmosfer içerisinde gerçekleştirilmiş olup, Anlaşmanın büyük bir kısmı üzerinde uzlaşmaya varılmıştır.

Anlaşmada uzlaşılamayan konularda her iki taraf pozisyonunu tekrar değerlendirecek ve bunu müteakip üçüncü tur müzakereler, tarafların mutabakata varacağı ileri bir tarihte gerçekleştirilecektir.

Anlaşmanın tamamlanarak yürürlüğe girmesi halinde her iki ülkenin girişimcileri bakımından vergisel yönden istikrarlı bir yatırım ortamı sağlanmış olacaktır.

  • 14 Aralık 2021